Ošetřování krojové obuvi


Péče o usňové výrobky je mimořádně důležitá!

Useň (kůže) je přírodní materiál s typickými znaky jako například vrásky, pigmentové skvrny, škrábance, nebo jizvy. Je to odolný materiál s dlouhou životností. Chceme-li krásu kůže a její přirozený vzhled uchovat co nejdéle, musíme o ni pečovat.
Pokud nejsou boty řádně ošetřovány, dochází u nich k trvalému poškození, popraskání, ztrátě barvy a zkrácení životnosti vlivem působení vlhkosti a potu. K základní péči o obuv patří krémování vhodnými přípravky na hladké usně (krémy, balzámy).
Po vyzutí napněte obuv na napínáky odpovídající velikosti. Obuv zbavte nečistot vlhkým hadříkem, po uschnutí ji natřete tenkou vrstvou krému na hladkou useň a vyleštěte měkkým hadříkem nebo kartáčem na boty.
Ke skladování používejte látkové nebo papírové obaly. Holínky skladujte nejlépe pověšené za všitá poutka.
Pozor usňová obuv není vhodná pro nošení ve vlhku a dešti. Useň není voděodolná. Ve vlhku se i rychle opotřebují kožené podrážky. Mějte na paměti: Pokud je useň vlhká, pak je velice tvárná. Což má za následek nevratný tvar. Vlhkou usňovou obuv sušte postupně, bez tepelného zdroje.
Přípravky typu Indulona apod. NIKDY nepoužívejte na usňovou obuv. Tento typ prostředku není určen pro ošetření usňové obuvi.
Lakovaná useň – má povrch choulostivý na mechanické a chemické vlivy a rozmáčení. Vlivem teploty pod bodem mrazu může tato useň popraskat. Nečistoty odstraňte vlhkým měkkým hadříkem. Ošetřujte krémem na lakované usně.
Broušená useň - se nikdy nekrémuje! O to intenzivnější vyžaduje impregnaci speciálním impregnačním sprejem. Suché nečistoty odstraníme pomocí pryžového kartáčku.

KONTAKTUJTE NÁS
+420 608 419 660

NAPIŠTE NÁM