Kdo jsem


Vyučil jsem se jako obuvník ve Středním odborném učilišti v Brně.
Pocházím z města Hluk na Slovácku, kde mám i svou obuvnickou dílnu.
Znalost práce s kůží a vztah k folklóru mě přivedly v devadesátých letech minulého století k výrobě krojových opasků. V roce 2008 jsem začal vyrábět také boty ke kroji.

Dnes zhotovuji různé druhy krojové obuvi, které se vzájemně liší svým tvarem, střihem a výzdobou. Mezi vyráběné typy krojové obuvi patří holínky, čižmy, vrapenice, krabovačky, kordovánky, šněrovací botky, střevíce. Boty jsou často zdobeny vyšíváním, vrapením, vyráženými ornamenty, mosaznými hřebíčky, podkůvkami či malovanými podrážkami. Vždy podle oblastí, ve kterých se nosí.
Boty vyrábím z kvalitních materiálů, které pochází většinou z Moravy a Itálie. Na svršek obuvi používám hovězinu, teletinu nebo kozinu. Podšívka je z hověziny, vepřovice, teletiny, či v kombinaci usně a textilu. Spodek obuvi je vyrobený ze spodkové usně, a to včetně napínací stélky, podešve a podpatku, který je složený z jednotlivých plátků usně a vybroušený do potřebného tvaru. Svršek je spojený se spodkem lepidlem a dřevěnými kolíčky – floky.

Krojové opasky vyrábím z hovězí usně, která pochází z Moravy. Opasky jsou zdobené různými ornamenty většinou z kroužků nebo nýtů, některé zdobí výšivka.

Všechny boty a opasky jsou vyrobené ručně, na objednávku. Každý kus je jedinečný originál.
KONTAKTUJTE NÁS
+420 608 419 660